EASY DYS - Dataviewer, modern bir ofisteki tüm doküman tiplerinin yönetimini imkan sağlar. Bunlar, E-Postalar, Ofis dokümanları, CAD dosyaları, ve dijital fotoğraflar olabilir. Peki, EASY DYS günümüzün diğer Doküman Yönetim çözümlerinden farklı kılan ne? EASY DYS 'in kendine has özellikleri ile bilgisayar sanayisi değil tamamen kullanıcıya yönelik tasarlanmış olması. 

DOKÜMAN KONTROLÜ

EASY DYS, her zaman doğru bir doküman üzerinde çalışmanızı sağlayan bir doküman sürüm kontrol özelliği içerir. Program ayrıca eski sürüm üzerinde değişikliği veya iki kişi tarafından aynı anda aynı doküman üzerinde değişiklik yapmayı önler.

E-POSTA YÖNETİMİ

EASY DYS sürükle bırak ya da direkt sunucudan yakalamak yöntemi ile e-postalarınız ve onun eklerini arşivler. Ayrıca e-posta'nın içeriğini görüntüler ve gönderen, zaman ve konu gibi başlıkları veri tabanına kaydeder. E-postalar ve ekleri güvenilir bir şekilde sunucuya iner ve proje ile ilgili diğer önemli dosyalarla saklanır. Dolayısıyla, sunucu dışında bir proje'yi arşivlemek/değerlendirmek istediğinizde bütün ilgili dokümanların aynı yerde olduğundan emin olabilirsiniz.

İÇERİK ARAMA

EASY DYS bütün dokümanlarınızdan bir veri tabanı oluştururken, içerdikleri kelimelerden de bir indeks oluşturur. Örneğin; Metin, Ofis, E-posta, AutoCAD veya Microstation dosyalarının içeriğindeki herhangi bir kelime veya sayı aracılığı ile ilgili dosyaya ulaşabilirsiniz.

GÜVENLİK

Doküman ismi veya dizin altyapısını değiştirmeden ulaşım kontrolü yapabilirsiniz. Ayrıca dokümanlara erişim, değiştirme, kontrol ve onaylama yetkilerinden bir veya birkaçını, kişi ve gruplar dahilinde tanımlayabilirsiniz.

İŞ AKIŞI

EASY DYS içerdiği grafik iş akışı motoru sayesinde, ilgili kişilere e-posta aracılığıyla önemli olaylarla ilgili bildiri gönderebilir ve ayrıca değişik onay prosedürlerinin takibi için kullanılabilir. EASY DYS, şirket elemanlarına her hangi bir iş yükü yaratmadan bir dokümanın ofis içinde gerekli dağıtımını takip eder. Dokümanın nerede oluştuğunu, hangi yollardan geçtiğini ve nerelere dağıtıldığını şirket profiliniz ve kalite politikanıza uyarak takibini sağlar.

BAĞLANTI GÖNDERMEK

EASY DYS bir dokümanın orijinal kopyasına ihtiyaç duymadan, ilgili dokümanın bir simgesinin e-posta aracılığıyla gönderilmesini/dağıtımını sağlar. Alıcı, simge üzerinde tıklar ve dokümana gerçek yerinden hareket ettirmeden kendi görüntüleyicisi içinde ulaşır. Bu network trafiğini azaltır, dokümanların gereksiz kopyalarının oluşmasını ve yanlış sürümdeki dokümana erişilmesini engeller. Ayrıca bu esnada tüm doküman erişimlerini de kontrol altında tutar.

DOKÜMAN EKLEMEK

Bir çok doküman yönetim çözümü, çok fazla eleman desteğinin gereksinimini koşullar. Örneğin; yeni bir dokümanı arşive eklerken uzun bir soru listesini cevaplandırmak gerekir. EASY DYS veri tabanına doküman eklemeyi çok kolaylaştırır. Elle bir doküman eklenebileceği gibi, dokümanın E-posta sunucusuna, faks sunucusuna ulaştığı anda ya da tarayıcıdan geçirildiği anda veri tabanına otomatik olarak eklenebilir. Ya da içeriğinin ne olduğunu gözetmeksizin sadece sürükle ve bırak yöntemiyle de kayıt eklenebilir.

GÜNCELLEŞTİRİLMİŞ BİLGİLER

EASY DYS sürüm kontrol mekanizması, İş Akışı ve doküman oluşturma özellikleri ile bilgilerinizin doğruluğu ve güncelliği konusunda garanti verir. İçerdiği raporlama motoru sayesinde hangi projenin, dokümanın, kontratın vs. zamanında, gecikmiş, bitmiş veya iptal edildiğine dair anlık uyarılar gönderebilir.

VERİ TABANLARI

EASY DYS ağınızdaki bütün dokümanları toplayacak, yerlerini tespit edecek, önemlerini belirleyecek ve özelliklerini gösterecek araçlara sahiptir. Sonuç olarak size bir dokümanın kimin tarafından, ne zaman ve en son kim tarafından değişikliğe uğradığını gösteren bir veritabanı sağlar. ORACLE,  SQL,  DB2, SYBASE .. vs

ENDÜSTRİ STANDARTLARI

EASY DYS sektördeki tüm lider veritabanı teknolojilerini destekler. Bu da size mevcut altyapınıza extra bir yatırım yapmadan mükemmel bir doküman yönetim çözümüne sahip olmanızı sağlar.

MASA ÜSTÜ VEYA WEB ?

EASY DYS hem Masaüstü hem de WEB üzerinde çalışır. WEB üzerinden erişim size, programı ağınızdaki tüm kullanıcılara tek tek kurmak ve yönetimini sağlamak yerine internet tarayıcısı olan her bilgisayardan sistemin kullanımını sağlar. Bu sayede, sadece sistem yöneticisi formların şeklini, kullanıcı hesaplarını ve tanımlamaları değiştirmek için Masaüstü sürümünü kurar.