Günümüzde kurumlar, teknolojiyi en üst düzeyde kullanarak, hızlı iş dünyasında rekabet avantajı yakalamayı hedeflemektedirler. Verimlilik, karlılık, çeviklik ve yaratıcı çözümlerle gelişme ve başarıyı sürekli kılmaya çalışmaktadırlar. Her zaman güncel bilişim teknolojilerini kullanarak devletin kurumlarının verimli, güvenli, kaliteli, hızlı, yenilikçi ve daha şeffaf hizmet sunabilmesinde katkıda bulunmak amacı ile Saldemsoft Yazılım kamu kurum ve özel sektör işletmelerine kurumsal çözümler üretmektedir.

WEB PORTAL VE İNTRANET İÇERİK YÖNETİM SİSTEM SİSTEMİ

Banner Yönetimi

Site genelinde reklam ya da kurum tanıtımı için hazırlanmış resim ya da Flash dosyalarının yönetilmesini sağlar. Sitenizde bulunan tüm banner alanları bu modül sayesinde anlık olarak güncelleyebilirsiniz.

Newslatter, E-Büten Beni Haberdar Et

Siteyle alakalı yeniliklerden haberdar olmak isteyen kullanıcıların bilgilerini doldurarak bu özellikten yararlandıkları modüldür. Bu modülde isteğe yönelik ilgili alanları seçilebilir ve meslekler belirtilebilir. Kaydedilen mail listeleri çıktı alınabilir ya da Word, Excel, Pdf formatında indirilebilir.

Doküman Arşiv Yönetimi

Kurumun ve ziyaretçilerin ihtiyacı olan evrak ve dokümanların depolandığı modüldür. Bu modül sayesinde eklenen dokümanlar site ziyaretçileri tarafından indirilebilir.

Duyuru Yönetimi

Haber, etkinlik, ilan gibi ziyaretçilerin öncelikli görmesinin istendiği konular için hazırlanmış modüldür. Etkinlik kapsamındaki duyurular aynı zamanda tekrar eklemeye gerek kalmadan etkinlik takviminde de gözükebilir. Özel ayarları sayesinde istenilen tarihte yayınlanabilir ve kayan yazı olarak sitenizde yer alabilir.

Etkinlik ve Takvimi Yönetimi

Kuruma ait tüm etkinliklerin (açılışlar, konferans, panel, şölen, konser) vb. yönetildiği ve ziyaretçiler ile paylaşıldığı modüldür.

Fotoğraf Albüm Yönetimi

Kurumun ziyaretçiler ile paylaşmak istediği tüm fotoğrafları klasörler ile düzenli gruplar oluşturarak yayınladığı modüldür. Özel ayarları sayesinde, site ziyaretçileri tarafından resimler slayt halinde gösterilebilir ve resmin orijinalini indirilebilir.

Genel Tanımlar

Web sayfası ve yönetim paneli için gerekli olan ayarların yapıldığı modüldür. Web siteniz için, site ayarları, meta ayarları, ortam ayarı, Google analytics kodu, Google Analytics erişim adresi, kurum bilgileri, ilgili bilgileri, lisans bilgileri, genel amaçlı kullanılacak mail ayarları bu modül sayesinde yapılabilir.

Analiz İstattistik ve Rapolama

Sitenizle ilgili birçok istatistiğe ulaşabileceğiniz bir eklentidir. Modülü seçtikten sonra gelen bağlantıda kullanıcı adı ve şifrenizi girerek siteye bağlanan kişilerin bağlanma sıklığı, izleme oranı, bağlandığı bölge vb. bilgileri içerir. Raporlar halinde site istatiğinizi takip edebilirsiniz.

Güvenlik

Yönetici paneline erişebilecek izinli iplerin yönetim bölümüdür. İp kontrolü devrede olduğunda içerik yönetim sistemi panelinize sadece izinli iplerden giriş yapılabilir.

Haber Yönetimi

Kurum ile ilgili haber niteliği taşıyan tüm içerikler için hazırlanmış modüldür. Eklemiş olduğunuz haber için fotoğraf albümü, içerik yönetimi, video galeri, kurumsal yönetim modülleri ile ilişki kurabilir haber detaylarında gözükmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca, eklediğiniz haber site ziyaretçileri tarafından sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılabilir, habere yorum yazılabilir ve haber mail yolu ile gönderilebilir.

İçerik Yönetimi

Web sayfasına ait tüm içeriklerin klasörler ile ya da özel gruplar altında toplandığı modüldür. Eklemiş olduğunuz içerik için fotoğraf albümü, içerik yönetimi, video galeri, kurumsal yönetim modülleri ile ilişki kurabilir içerik detaylarında gözükmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca, eklediğiniz içerik site ziyaretçileri tarafından sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılabilir, içeriğe yorum yazılabilir ve içerik mail yolu ile gönderilebilir.

İletişim

Kurumun ve şubelerinin iletişim bilgilerinin yer aldığı bölüm. İletişim modülünde, kurum resmi, kurum rehberi ve dijital harita eklenebilir.

Ziyaretçi Yorumları

Ziyaretçiler ile etkileşimi sağlamak için hazırlanmış, ziyaretçi bilgilerini alarak kurum ile irtibatının sağlandığı bölüm. Bu modülde, gönderici ve alıcı mail ayarları yapılabilir. İstenilen formlar web sayfanızda yayınlanabilir.

Kullanıcı Yönetimi

Web site veri girişlerinin yapılması, güncellenmesi ve değerlendirilmesi işinden sorumlu olan kişilerin ve bu kişilerin yetkilerinin belirlendiği bölüm. Kullanıcılar modülü sayesinde her kullanıcıya ayrı ayrı modüllere erişim ve erişebildiği modüllerde yapabileceği işlemleri sınırlandırabilirsiniz.

Menü Yönetimi

Sitede kullanılan tüm menülerin yönetim modülüdür. Menülerin gideceği adresleri buradan değiştirebilirsiniz. Bulunan butonların yerini değiştirmek istediğiniz özel sıra numarasına göre düzenleyebilirsiniz.

Sistem Ayarları

Yönetim panelinde bulunan tüm modüllerin yönetim modüldür. Kullanmadığınız modüllerin yayın durumunu kontrol edebilirsiniz.

Onaylama Sistemi

Sitede yayınlansın özelliği Hayır olan tüm modüllere ait içeriklerin toplu olarak görülebildiği ya da yayınlama yetkisi olamayan kullanıcıların eklemiş olduğu içeriklerin yönetici tarafından daha kolay yönetilebilmesi için yapılmış modüldür.

Tatil ve Önemli Günler

Özel günler için hazırlanmış açılır penceredir. Belirtilen tarih ve saat geldiğinde açılır pencere olarak uyarı sayfasının açılmasını sağlar.

Rehber Yönetimi

Kurum içerisindeki telefon bilgilerin eklendiği bölüm. İstenildiği takdirde bu bölüm harici bir telefon rehberine dönüştürülebilir.

Resim Galeri Yönetimi

Web Sayfasında kullanılan tüm resim dosyalarının düzenlenebildiği modüldür.

Soru Cevap Sistemi ve Sık Sorular Sorular

Ziyaretçilerin ve site yöneticisi arasında soru-cevap şeklinde karşılıklı veri aktarımı bölümüdür. Burada site ziyaretçisinin yazmış olduğu soru ve o bölümü yöneten yöneticinin yazmış olduğu cevabın ikisi de sitede yayınlanır. Böylece diğer kullanıcılarla aynı soru hakkında bilgi almak isteyen kullanıcıların daha hızlı bilgi alabilmesi sağlanarak bir veri deposu oluşturulur.

Video Streaming Yönetimi

Kurumun ziyaretçiler ile paylaşmak istediği tüm videoları klasörler ile düzenli gruplar oluşturarak yayınladığı modüldür.

Forum Yönetimi

Ziyaretçilerin Haber ve İçerikler hakkında yazmış olduğu yorumların takip edildiği modüldür. İstenilen Yorumlar bu modül yardımıyla web sitenizde yayınlanabilir. İp tabanlı yorum kontrolü yapılabilir. Ayrıca yorum modülünde gönderici ve alıcı mail ayarları yapılabilir.

Mesaj Yönetimi

Kullanıcının bilgilerinin girerek kurum yöneticisi ile iletişimini sağlayabildiği modüldür. Gönderici ve alıcı mail ayarı yapılarak web sitenizden doldurulan formun direk mail adresinize gelmesi sağlanabilir.

İhale Yönetimi

Kurumlarının yapacakları her işi site ziyaretçileri ile paylaştığı modüldür. İhale Modülünde kurum, ihale ile ilgili tarih-saat, ihalenin yapılacağı yer ve ihaleyi kazanan kurumun bilgilerini, ihale teslim zamanını ve ihale tutarını paylaşabilir.

Kurumsal Yapı Yönetimi

Kurum çalışanlarının tanıtıldığı ve onlara erişim bilgilerin verildiği bölümdür. Bu bölümde kurum müdürlükleri oluşturulabilir müdürlüklere ait içerikler girilebilir. Ayrıca bu modül yardımıyla haber, video, içerik, fotoğraf albümü ile ilişki kurularak ilgili kişi hakkında daha detaylı bilgiler site ziyaretçileri ile paylaşılabilir.

Proje Yönetimi

Kurumun yapmış olduğu tüm projeleri site ziyaretçisi ile paylaştığı modüldür. Projeler modülünde kurum projelerini tamamlanan, devam eden ve taslak aşamasında gibi kategorilerde oluştururak projelerini gruplandırabilir.

Kurum Kararları Kanun Yönetmelik ve Mevzuat Yönetimi

Kurumun toplantılarında almış olduğu karar ve raporların ziyaretçiler ile paylaşımın sağlandığı modüldür.

Pencere Yönetimi

Siteye giren ziyaretçilerin siteyi ilk açtıklarında herhangi bir açılır pencere engelleyiciye takılmadan açılan yeni pencere veya yeni sayfa yönetim modülüdür.

Anket Yönetimi

Site ziyaretçilerinin bir konu üzerindeki duygu, düşünce ve deneyimlerini anlamak için belli bir plana göre hazırlanmış olan soru listelerinin hazırlandığı modül.

Bağlantı Link Yönetimi

Site ziyaretçilerinin kurumla ilgili veya genel olarak ihtiyaç duyabileceği önemli web adreslerinden oluşan web adresi rehberidir.

Bilgi Edinme

Site ziyaretçilerin kuruma form yardımı ile ulaşabildiği modüldür. Site ziyaretçinin isteğine yönelik talep türleri belirtilebilir. Taleplerin türlerine göre mail adresleri tanımlanarak hızlı çözüme ulaşılabilir.

Organizasyon Şema Yönetimi 

kuurum isteğine yönelik şema türleri belirtilebilir. Şema türlerine göre mail adresleri tanımlanarak hızlı çözüme ulaşılabilir.

Site Haritası Yönetimi 

kuurum isteğine yönelik otomatik tanımlanarak hızlı çözüme ulaşılabilir.

Log Yönetimi 

kuurum isteğine yönelik otomatik tanımlanarak çözüme ulaşır.

Wiki Kütüphane Yönetimi 

kuurum isteğine yönelik sistemde yer alır.