Saldemsoft yeni neslin beklentilerine uygun olarak, kurslar, akademiler, kariyer eğitim ve yabancı dil eğitim merkezleri, okullar, üniversiteler gibi eğitim kurumlarının internet üzerinden ders yönetim, e-eğitim, uzaktan eğitim v.b. hizmeti sunmalarını sağlamak için tasarlanmış ticari, yenilikçi, entegre, bulut e-eğitim – uzaktan - dijital eğitim alt yapısı servisi olarak özel yazılım hizmetleri vermektedir.

Eğitim Yönetim Sistemi çalışanların eğitim ve gelişimlerini sistematik olarak takip etmek isteyen organizasyonlar için avantajlar sunan ve bu organizasyonlara katma değer sağlayan bir araçtır.

Eğitim Yönetim Sistemi senkron, asenkron, webcast, podcast, doküman ile eğitim, işbaşında eğitim, sınıf içi ve sanal sınıf eğitim süreçlerini yönetmenizin yanı sıra çalışanların yetenek, bilgi ve becerilerini ölçme ve değerlendirmenizi sağlar.

Eğitim Bilgi Sistemi uzaktan eğitim, web konferans, online hizmetler, video streaming, v.b. bir çok teknolojiyi ve sistemleri entegre ederek bütünleşik bir e-eğitim öğrenme platformu sunmaktadır.

Dünya eğitim standartlarına uyumlu olan Saldemsoft Eğitim Yönetim Sistemi ürünü ile daha geniş bir kitleye hitap edecektir. Saldemsoft tarafından geliştirilmiş olan Eğitim Yönetim Sistemi tamamen yerli bir öğrenim yönetim sistemidir.

Saldemsoft Eğitim Yönetim Sistemi 
altyapısını kullanan kurumlar kendi e-eğitim, uzaktan eğitim, e-akademi platformlarını oluşturabiliyorlar. Akademik, Eğitim, Kurumsal ve Okul öğrenme sektörlerinde geniş bir yelpazeye hizmet vermekte olan Eğitim Yönetim Sistemi sektör ve ürün bağımsız esnek yapısıyla bir eğitim yönetimi yazılımdan beklenen fonksiyonel sayısız özelliği içermektedir. 


  EĞİTİM SEKTÖRÜNE VE KAMU KURUMLARINA UYGUN EĞİTİM YÖNETİM SİSTEMİ


Eğitim Yönetim Sistemi yer ve mekandan bağımsız olarak sanal toplantılar ve uzaktan eğitim gerçekleştirmenize imkan sağlayan bir platformdur.

Saldemsoft Eğitim Yönetim Sistemi özellikle mobil cihazlardan da erişim imkanı ile dünya genelinde en çok tercih edilen sanal sınıf uygulamasıdır. Saldemsoft Eğitim Yönetim Sistemi birçok yerli ve yabancı şirketler, resmi ve özel eğitim kurumları tarafından tercih edilmektedir.

EĞİTİM PLATFORMU NELER SUNUYOR 

ü  Tüm eğitim faaliyetlerinin tek noktadan yönetimi
ü  Etkin ölçme ve değerlendirme imkânı
ü  İnformal öğrenme sürelerini e-öğrenmeyle buluşturan sosyal öğrenme araçları
ü  Sürekli erişilebilirlik için mobil öğrenme
ü  SSO ile farklı uygulamalardan şifresiz erişim
ü  Dağınık yapıdaki organizasyonlarda eğitimde standardizasyon
ü  Etkin raporlama ve zengin istatistik seçenekleri
ü  AICC 2.0 ve SCORM 2004  e-öğrenme standartları ile uyum
ü  Güvenilir, kullanılabilir, kişiye özelleştirilebilir ara yüzler
ü  Mevcut personel ve eğitim veri tabanlarıyla gelişmiş entegrasyon seçeneği
ü  Öğrenme motivasyonunu artıran oyunlaştırma seçenekleri
ü  Çoklu dil desteği
ü  SAEP LMS ile kendi içeriklerinizi ölçülebilir olarak üretme imkânı

SANAL SINIF UZAKTAN EĞİTİMDE SINIF CANLILIĞI

Sanal Sınıf kurumlara farklı konumlardaki katılımcıları internet üzerinden bir araya getirebilecekleri bir ortam sunuyor. Eğitim ve toplantı organizasyonunu kolaylaştıran sanal sınıflar, web üzerinden gerçek zamanlı olarak bir araya gelen katılımcılar arasında karşılıklı etkileşim sağlayarak bilgi paylaşımı ve üretkenliği en üst düzeye taşıyor.

Canlı, etkileşimli sanal oturumlar, toplantılar

Görüntü, ses ve ekran paylaşımı
Oturum kayıtlarını yeniden izleme
SAEP Eğitim Platformu ile entegrasyon
Mesafelerden bağımsız sıcak iletişim ortamı
Sadece internet bağlantısı kullanılarak, farklı lokasyonlardaki çalışanlar ve konu uzmanları sanal sınıflarda bir araya geliyor.

DAHA GÜÇLÜ TAKIM RUHU

Sanal sınıflar uzak bölgelerdeki çalışanlar arasında ortak amaç ve işbirliğinin güçlenmesine katkı sağlıyor. Katılımcılar arasında etkileşim sağlayarak kaynaşmayı, bilgi paylaşımını destekliyor.

TEK NOKTADAN YÖNETİM

Sanal Sınıf SAEP sayesinde kolayca yönetilebiliyor. Toplantı, eğitim ya da brifing oturumları için sanal sınıflar tanımlanabiliyor, kullanıcı atanabiliyor, yönetilebiliyor.

OTOMATİK ZAMAN YÖNETİMİ

Katılımcılar, toplantı ve seminerleri katılım sürelerine göre otomatik olarak tamamlayabiliyor. Katılımcıların sanal sınıf ortamında geçirdiği süreye göre, eğitime katılım durumları otomatik olarak ölçülebiliyor.

ANINDA RAPORLAMA

Sanal sınıfa katılım raporları, SAEP üzerinden anında hazırlanabiliyor.

TOPLANTI ARŞİVİ

Sanal sınıf toplantıları kaydedilerek bir toplantı arşivi oluşturulabiliyor. Böylece toplantıya katılamayan ya da tekrar görüp hatırlamak isteyen kullanıcılar, oturum kayıtlarına SAEP üzerinden rahatlıkla ulaşabiliyor

GENEL ÖZELLİKLERİ

Sesli ve Videolu Görüşme: Webcaminiz varsa görüntünüzü, mikrofonunuz varsa sesinizi diğer katılımcılar ile paylaşabilirsiniz. Aynı şekilde diğer katılımcılar da sizinle ses ve görüntülerini paylaşabilirler. Görmek ve konuşmak varken yazmanın ne anlamı var!

Sunum Paylaşma: Microsoft Powerpoint, Word, Excel, Adobe PDF gibi dosyalar, her türlü resim (jpg,png,gif), video (flv) ve animasyon dosyaları (swf) da paylaşılabilmektedir. Bu dosyalar üzerinde tüm katılımcılar ortaklaşa çalışabilir, çizim araçlarını kullanarak not alabilir ve çizim yapabilirler.

SAEP LMS'un eşsiz sekmeli beyaz tahta yapısı ile istediğiniz kadar sunumu ayrı ayrı sekmelerde açıp, sunumlar arasında tek tıklama ile geçiş yapmanız mümkün.

Ortak Yazı Tahtası: Eğitimlerin vazgeçilmez unsuru beyaz tahta SAEP LMS'ta da var. Fikirlerinizi çizerek ve yazarak anlatmanız için beyaz tahta tam da ihtiyacınız olan şey. Yazıp çizdiklerinizi herkes görsün, diğer katılımcılar da bu sürece katılsın. Normal tahtaya üstünlüğü ise beyaz tahtaya istediğiniz dosya, sunum ya da resmi koyup üzerinde çizim yapmanız ya da yazı yazmanız mümkün. Sadece yazı ve çizim değil, şekil çizmeniz, şekilleri taşımanız ve döndürmeniz de ayrıca bulunan özellikler.

Anlık Yazışma (Sohbet): Kamerası ve mikrofonu olmayan katılımcılar da SAEP LMS'ta kendilerini yazarak ifade edebilirler. Hatta kişiye özel mesaj gönderme özelliği ile diğer katılımcılarla özel yazışma yapmak da mümkün, tabii eğer oturum yöneticisi özel mesajlaşma özelliğini kapatmadıysa.

Anket: Sınav bölümü ile online sınav yapmanız artık mümkün! Resim, video, metin halinde hazırlayabileceğiniz soruları cevaplamak çok daha eğlenceli ve kolay olacak. SAEP LMS anket bölümü sizlere hem online anket yapabilmeyi hem de yaptığınız anketlere OCR raporu oluşturabilmeyi sağlıyor!

Not Alma: Etkinliklerde her zaman not alan birisi vardır. Ancak etkinliğe katılanlar, notları etkinlik sonrasında gördükleri için çoğu zaman bu notlar eksik ya da yanlış olur, bunların düzeltilmesi için de ayrıca yazışmalarla zaman kaybedilir. Not alma modülü sayesinde tüm katılımcıların gördüğü bir alanda notlar alınır, eksik ya da yanlış not tutulmasının önüne geçilir.

Ekran Paylaşımı: Bazen sunum ya da elinizde dokümanlar, bir konuyu anlatmak için yeterli olmayabilir. Bunun için ekranınızda o an açık olan bir programı göstermek isteyebilirsiniz. Bunun için SAEP LMS ekran paylaşımı aracı imdadınıza yetişir. Tek yapmanız gereken ekranınızı paylaşmak, o an odada olan herkes ekranınızı izlemeye başlar.

KÜTÜPHANE: Artık dijital bir kütüphaneniz var! SAEP LMS Kütüphane modülü, öğretmenlerinizin ve öğrencilerinizin eğitim notlarını ve dosyalarını dijital bir ortamda saklamayı sağlıyor. Dijital olarak saklanan dosyaları istediğiniz öğrenciyle ya da öğretmenle paylaşabileceksiniz.

TOPLU SMS & MAIL: SAEP LMS Sms & E–Bülten modülü ile reklam kampanyası oluşturmak ve göndermek çok eğlenceli olacak! Var olan sınıflarınıza eğitimi hatırlatmak ya da duyuruda bulunmak için tek tek numara yazmak zorunda değilsiniz. SAEP LMS size bu işlemleri tek tuşla yapma imkanı sağlayacak. Kurumsal bildirimlerinizi SAEP LMS ile yapmak çok kolay!

ARŞİV: Öğrenci sözleşmeleri, senetleri, kimlik, pasaport gibi belgeleri saklamak için SAEP LMS Dijital Arşiv bölümünü kullanabilirsiniz. SAEP LMS Arşiv bölümünden T.C. kimlik numarasına göre belge aratabilir veya öğrenci kartı üzerinden istediğiniz belgeyi sisteme ekleyebilirsiniz.

 1. Kolay, Etkili ve Eğlenceli Uzaktan Eğitim
 2. Hızlı iletişim, Zengin ve İlgi Çekici İçerik, Kolay Kullanım
 3. Online Anında Erişim
 4. Her Zaman Hazır
 5. Android, IOS, Windows Phone Mobil uyumlu
 6. Entegre Eğitim Platformu
 7. Uzaktan Eğitim, e-Eğitim, Online Eğitim Sistemi
 8. Dijital Üniversite
 9. Sanal Kampüs
 10. Dijital Okul
 11. Sanal Sınıf Sistemi
 12. Entegre LMS
 13. Video Eğitim Platformu
 14. Entegre Ders Yönetim Sistemi
 15. Internet Okulu
 16. Test ve Sınav Sistemi
 17. Özel Öğretmen Sistemi

Sademsoft Eğitim Yönetim Sistemi Web, tablet, mobil kullanım responsivye boyutunu kendisi ayarlayan tasarımla istediğiniz aygıtta kullanın. Alıştığınız kullanım kolaylığı devam etsin, cihaz bağımsız keyfini çıkarın.

Sademsoft Eğitim Yönetim Sistemi Kurumsal Kimlik kurumsal kimliğinize uygun bir şekilde giydirebilir, size özel bir görüntü kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Entegrasyon Alt Yapısı Gücü Kullanıcı bilgilerinin saklandığı sistemlere entegrasyonu sayesinde EĞİTİM YÖNETİM SİSTEMİ her tür kurumun ihtiyacını karşılıyor.

Tek Noktadan Yönetim Farklı bölümleri tek çatı altında yöneterek zaman kaybını minimuma indirin, hızlı ve verimli sonuçlar alın.

Gelişmiş Rol Grup Kullanıcı Yönetimi Rol belirleme ve yetkilendirme konusunda Sademsoft e learning Uzaktan Eğitim Yazılımı farkını yaşayın. Organizasyon yapınızı verimli bir şekilde sisteminizle bütünleştirin.

Sertifika Sistemi Sademsoft Eğitim Yönetim Sistemi kurumlarınızda eğitim talebi ve sertifika programı etkinliklerini de rahatlıkla gerçekleştirebileceksiniz.

Akıllı Video Yönetimi Eğitim videolarınıza soru ve anket ekleyin, kullanıcıların performansını en etkin şekilde ölçün.

Sosyal Medya Yönetimi Facebook ve Twitter entegrasyonu sayesinde sosyal medyada da Sademsoft e learning Uzaktan Eğitim Yazılımıdan kopmayın. Özel Facebook uygulamasını mutlaka deneyin.

Görme Engelliler İçin Farklı arayüz sayesinde görme engelli kullanıcılar da Sademsoft e learning Uzaktan Eğitim Yazılımı rahatlıkla kullanabilecekler.

Sademsoft Eğitim Yönetim Sistemi, farklı mekanlardaki kullanıcıların İnternet üzerinden iletişimini sağlayan yeni nesil bir çevrimiçi sanal toplantı ve uzaktan eğitim aracıdır.

Detaylı Takip Sistemi Sademsoft Eğitim Yönetim Sistemi yönetici, eğitmen, kullanıcı ve içerik takibi ayrıntılı ve etkin bir şekilde yapılır. Sistemin her parçasına yakın temas kurulur.

Soru Bankası sınavlarda kullanılmak üzere hazırlanan veya hazırlanmış soruların tutulduğu yerdir. Sınavlarda daha önce kullanılmış soruları arama yaparak soru bankasında bulmak mümkünken sınavlarda kullanmak üzere yeni soruların eklenmesi de buradan yapılacaktır.

Sınav Sistemi

ü  Boşluk doldurma, açık uçlu cevap, eşleştirme, şıklı tek cevap, şıklı çok cevap, doğru/yanlış, sıralama tipi sorulara destek veren soru bankası

ü  Sorular içinde imaj kullanma desteği

ü  Sınav türünün belirlenmesi, kaç defa alınabileceğinin belirlenmesi

ü  Sınav ekranında cevap verilen ve verilmeyen sorular ile tamamlama yüzdesinin gösterilmesi

ü  PDF formatındaki yaprak testlerden hızlı bir şekilde sınav hazırlayabilme

ü  Video içeriklerine de soru konulabilmesi

Aktivite Yönetimi

ü  Tam 8 aktivite desteği: Ödev, e-ders, sınav, forum, döküman, sanal sınıf, anket ve video

ü  Aktiviteleri başlangıç ve bitiş tarih ve saatlerine göre ve haftalara göre planlama

ü  Aktiviteleri sınıflara ve sınıf içi gruplara atama

ü  Aktiviteler arasında öncelik planlaması

ü  Tüm aktivite tipleri için tamamlanma tarihi belirleyebilme

ü  Video içeriklerine istenen anda soru eklenebilmesi ve böylece takibin detaylı bir şekilde ölçülebilmesi

ü  Doküman ve metin olarak ödev ataması yapabilme

ü  Gelen ödevleri notlandırma ve geri bildirim yapma

ü  Son teslim tarihi belirleme ve boyut kısıtı koyabilme

ü  Ders, gruba özel veya genel forumlar oluşturma ve

ü  Kullanıcıların dahil oldukları forumları tek noktadan takip olanağı

ü  Ders arşivi sayesinde kullanıcıların tamamlanmış eğitimlere de ulaşabilmesi

ü  Sanal Kütüphane: Ortak dokümanların bulunduğu ve paylaşıldığı alan

Rapolarma Analiz

ü  Eğitmen, yönetici ve uzaktan eğitim merkezi için çeşitli raporlar

ü  Kullanıcıların dersleri ve aktivitileri tamamlama oranını takip edebilmesi ve diğer kullanıcılarla kıyaslama şansları

ü  Eğitmen ve kullanıcıların sistemi kullanım performanslarının takibi

ü  Video eğitimlerini daha performanslı hale getirecek izlenme ve tamamlanma raporu

ü  Google Analytics entegrasyonu ile detaylı sistem analizlerinin gerçekleştirebilmesi

Yardım ve Teknik Destek yöneticilerin eğitmenler veya öğrenciler tarafından yaşadıkları sorunlara istinaden açılmış destek taleplerini görüntüleyecekleri yerdir. Yardım Masası açıldığında öncelikle tüm destek talepleri görüntülenecektir. Yönetici isterse açık, işlemdeki veya kapanmış destek taleplerini görüntüleyebilir. Destek talepleri kapatılabilir veya okundu olarak işaretlenebilir. Yönetici destek taleplerine tıklayarak detaylarını görüntüleyebilir. Taleplere dair detay istemek için talebin sahibine yanıt yazmak için de ilgili talebin görüntülenmesi buradan yapılacaktır.

Sademsoft Eğitim Yönetim Sistemi sanal toplantılar yapabilir, sanal sınıflarda uzaktan eğitim gerçekleştirebilir, geliştirmiş olduğunuz eğitim içeriklerinizi veya sunumlarınızı öğrencilerinizle bir müfredat çerçevesinde paylaşabilir ve bütünleşik kolay kullanımlı Saldemsoft LMS’i ile öğrencilerinizi takip edebilirsiniz. Sesli ve görüntülü iletişimin yanı sıra, Flash animasyonları (swf), yazılım simülasyonları, görsel öğeler, video dosyaları (.flv, .mp4), PDF dokümanalarını ve masaüstünüzü paylaşabilir, yazılı olarak mesajlaşabilir ve beyaz tahta uygulamasıyla çizimli anlatımlar yapabilirsiniz.

“Online kurslar, video dersler, webinar ve sanal sınıf etkinlikleriniz Saldemsoft ile hızlı, pratik ve ekonomik.”

Saldemsoft sanal sınıf, kayıtlı video ders ve dijital ders yayınlama, test ve sınav, online ödeme gibi bir çok sistemin entegre olarak sunulduğu bir internet bulut servisidir.

Saldemsoft eğitim kurumları ve öğretmenler başta olmak üzere internet üzerinden eğitim vermek isteyen bütün kurum ve kişilere ucuz, kolay kullanımlı, güvenli bir servis sunmaktadır.

Saldemsoft özellikleri itibariyle yenilikçi ve eğitim kurumlarının ve eğitmenlerin ihtiyaçlarını karşılayacak yapıda pratik ve ekonomiktir.

Sademsoft Eğitim Yönetim Sistemi özel sektör şirketlerin, devlet kurumlarının, kursların, okulların, üniversitelerin ve özel öğretmenlerin ihtiyaçları düşünülerek geliştirilmiştir.

Çok dilli ve gelişmiş entegre yüksek teknolojili bulut bir eğitim sistemidir. Her bir müşteriye kendi logosu ve web adresi yani müşterinin kurumsal kimliği ile hizmet verir. Saldemsoft müşterileri sadece kiralama bedeli ile hizmet alır ancak değişen teknik alt yapı, sunucu, internet, teknik personel v.b. maliyetleri ödemezler. Her bir müşterinin sistemi kendine özgü olarak hizmet verir.

 1. Eğitim ve iletişim ihtiyaçlarınıza göre tasarlanmış araçla
 2. Hepsi için tek platform, kurulum gerektirmeyen kolay kullanım
 3. Saldemsoft e learning ile dakikalar içinde yenilikçi çözümler
 4. Asenkron bir yazılım olmasıyla birlikte senkron canlı sınıf uygulamalarıyla entegrasyonu vardır.
 5.  Ekstra bir yazılım gerektirmeden herhangi bir gezgin üzerinde rahatlıkla çalışır, Internet bağlantısı olması yeterlidir.
 6. Sademsoft Eğitim Yönetim Sistemi sadece eğitim kurumlarının değil diğer sektörlerin de ihtiyaçlarını karşılayacak özelliklere sahiptir.
 7. Eğitim Yönetim Sistemi detaylı içerik, eğitmen ve kullanıcı takibi yapılmasına olanak tanır.
 8. Sademsoft Eğitim Yönetim Sistemi sürekli gelişen bir yazılımdır, uzaktan eğitimdeki son yenilikleri ve geliştirmeleri içerir.

Saldemsoft Uzaktan Eğitim Platformu, farklı eğitim ve iletişim teknolojilerinin birlikte kullanımıyla, zaman ve mekandan bağımsız olarak kurumların eğitim ihtiyaçlarına cevap verebilen, senkron ve asenkron eğitim araçlarını beraberce sunabilen, kullanıcılarının kolaylıkla bilgi paylaşım ortamı oluşturabildiği web tabanlı bir eğitim platformudur.

SUEP verilen eğitimlerin, eğitimcilerin ve öğrencilerin bilgilerinin tutulması, sertifika basılması, eğitim takvimi, sınav / anket sistemi, canlı ders, canlı ders kaydı, doküman / belge / bilgi paylaşımı, Wiki, tartışma grupları gibi tüm konuları kapsamaktadır;

Eğitim Bilgi Sistemi (EBS), kurumun eğitim faaliyetlerinin planlanmasını, yürütülmesini ve sonuçlarının alınmasını sağlayan gelişmiş bir web uygulamasıdır.

EBS sayesinde kurumun eğitim etkinliklerine yönelik; eğitim ihtiyaç analizleri ile hedef kitle olan personellerin eğitimlerinin planlanması, eğitim şablonlarının hazırlanması, kurumun personel veri tabanından eğitmen ve kursiyerler bilgilerinin kullanılması, kursların takvimlerinin oluşturulması ve tüm katılımcıların e-posta ile bilgilendirilmesi, kurumun eğitim kütüphanesinin oluşturulması, kursiyerlerin kursa katılım (devamsızlık) bilgilerinin takip edilmesi, eğitim memnuniyet ve geribildirim anketlerinin yapılması, detaylı eğitim raporlarının alınması sağlanmaktadır.

Yenilikçi Eğitim Platformu

Sizde çalışanlarınızın eğitimini Eğitim Bilgi Sistemi (EBS) ile kolayca sağlayabilirsiniz.

Sanal sınıf, kayıtlı video ders ve dijital ders yayımlama, test ve sınav hazırlayıp sunma, online ödeme gibi birçok yeni nesil sistemin entegre bir şekilde, pratik kullanımın olanaklarının ileri seviyede sunulduğu bulut tabanlı bir internet servisidir.

Eğitim Bilgi Sistemi (EBS ) eğitim kurumları ve öğretmenler başta olmak üzere etkin eğitim aktivitelerini internet üzerinden vermek isteyen bütün kurum ve kişilere düşük maliyetli, kolay kullanımlı ve güvenli bir web servisi sunmaktadır.

Eğitim Bilgi Sistemi (EBS ) teknik özellikleri itibariyle yenilikçidir ve eğitim kurumları ile eğitmenlerin ihtiyaçlarını etkili bir şekilde karşılayacak yapıdaki pratik kullanımı ve ekonomik faydası sayesinde eğitimde yirmi birinci yüzyılın gereksinimleri doğrultusunda kaliteyi ve yenilikçiliği sağlama fırsatı sunmaktadır. Saldemsoft Eğitim Bilgi Sistemini özgün kılan temel özellikler şu şekildedir:

ü  Sosyal öğrenme
ü  Oyunlaştırma
ü  Kişiselleştirme
ü  Gelişmiş analiz ve raporlama

Eğitim Bilgi Sistemi Temel Modülleri