Yapmadan Dönme
facebookTwitterGoogle Plus
YAPMADAN DÖNME

Isparta’da; Gül yapraklı gül lokumu, çıtır elma, fırın kebabı ve kabune pilavından tatmadan; Davraz Kayak Merkezinde kayak yapmadan; gül bahçelerini gezmeden; Isparta ve Etnoğrafya Müzelerinde eski Isparta halılarını görmeden; gülyağı, gülsuyu, gül kremi ve halı almadan dönme.

Aksu’da; Zindan Mağarasında yüzyıllar öncesinde oluşan sarkıtları fotoğraflamadan dönme.

Atabey’de; Ertokuş Medresesinin kubbesinden gökyüzünü seyretmeden; İslamköy’de 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in Demokrasi ve Kalkınma Müzesini gezmeden dönme.

Eğirdir’de; Balık yemeden; Can Ada ve Yeşiladayı gezmeden; Hızırbey Camisi ve Dündarbey Medresesini görmeden; Akpınar Köyüne çıkıp, Eğirdir gölünün manzarasını fotoğraflamadan; Kovada Gölü Milli Parkında ve göllerin kıyısında yürüyüş ve piknik yapmadan dönme.

Gelendost’ta; Gelendost elmasını tatmadan; Ertokuş Kervansarayını gezmeden dönme.

Gönen’de; Güneykent’te bulunan gül bahçelerinde gül toplamadan; Yunus Emre Türbesini ziyaret etmeden dönme.

Keçiborlu’da; Gülü imbiklerden damıtmadan, lavanta toplamadan dönme.

Senirkent’te; Gelincik Dağının eşsiz manzarasını ve zengin florasını görmeden dönme.

Sütçüler’de; Dut ve dut pekmezi yemeden; Yazılı Kanyonda Kral Yolunda nehir kenarında yürümeden, çam kozalağı sepeti almadan ve kekik çayı içmeden dönme.

Şarkikaraağaç’ta; Kızıldağ Milli Parkı ve Mavi Sedir Ormanında yürümeden ve bol oksijen depolamadan dönme.

Uluborlu’da; Uluborlu kirazını tatmadan dönme.

Yalvaç’ta; Yalvaç güllacından yemeden; Çınaraltı’nda oturup çay içmeden; Pisidia Antiokheia Antik Kentini ve Yalvaç Müzesini gezmeden; Yalvaç’ın kök boyalı kilimini, keçe malzemelerini, el işlemeli deri ürünlerini, minyatür at arabalarını ve hamursuz ekmeğini almadan dönme.

Yenişarbademli’de; Dedegöl Dağı’na tırmanmadan; Melikler Yaylası’nda kamp yapmadan; Türkiye’nin en uzun mağarası olan Pınargözü Mağarası’ndan çıkan buz gibi suda serinlemeden dönme. 
Isparta Belediyesi Hizmet Binası, Mimar Sinan Caddesi No:1 | T. + 90 (246) 211 6000 | F. + 90 (246) 212 0869
© 2016 Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü