BASIN AÇIKLAMASI
facebookTwitterGoogle Plus
Isparta ili merkezimizde bulunan mezarlıklarda son günlerde cenaze defni esnasında kendilerini belediye personeliymiş gibi gösterip, cenaze yakınlarının o anki acılarından faydalanmak suretiyle ‘Kabir yapımında çalıştık, emeğimiz geçti, bunun ücreti var’ şeklinde bir takım beyanlarda bulunan kişilerin olduğu duyumları alınmaktadır.

Hatta bu kişi veya kişilerin mezarlıklarda uygun ortam bulamadıkları zamanlarda cenaze yakınlarının evlerine kadar giderek para talep ettikleri de tarafımıza iletilmektedir. Yine mezarlık simsarlarının yanı sıra mahallelerde ücret karşılığı cenaze yıkama işi yapan şahısların da türediği bilinmektedir. 

Vatandaşlarımız belediyemiz hizmeti olan mezarlık yeri ve altyapı ücretini şahsen ödemekte olup bunun haricinde belediyemiz tarafından herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Bunun yanı sıra belediyemiz bünyesinde sertifika ve ehliyet sahibi 2’si bayan, 2’si erkek olmak üzere 4 kişilik uzman gassal bulunmaktadır. Yine şehir içi cenaze nakli ve cenaze yıkama hizmetleri de belediyemizce ücretsiz olarak verilmektedir. 

Yukarıda belirtilen bu hususların vatandaşlarımızca dikkate alınarak mezarlık simsarları ve cenaze yıkama işine karışan şahıslara karşı duyarlı olmaları,  bu tür girişimlerde bulunanları Alo 155 Polis ve Alo 153 Zabıtaya bildirmeleri rica olunur. 


ISPARTA BELEDİYE BAŞKANLIĞI
Konum Bilgisi
Isparta Belediyesi Hizmet Binası, Mimar Sinan Caddesi No:1 | T. + 90 (246) 211 6000 | F. + 90 (246) 212 0869
© 2016 Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü