Yaşlı Bakım Hizmetleri

Yeni başlattığımız ve vatandaşlarımız tarafından taktir ve talep gören bir hizmetimizde” EVDE BAKIM HİZMETLERİ” olmuştur. Sağlık İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturduğumuz “EVDE BAKIM HİZMETLERİ BİRİMİ” 1 Doktor, 2 Hemşire, 2 Yardımcı Personel, 1 Şoför ile 218 8 218 telefon numarasını arayan vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlamıştır. Hizmetimiz ücretsizdir.

EVDE BAKIM HİZMETLERİ BİRİMİ’ni kurmaktaki amacımız;  İhtiyaç sahibi ve mağdur hastalara, hastanede yatmayı gerektirmeyecek şekilde tıbbi tedavisi ve bakımı gereken hastalara, herhangi bir tedavi gerektirmeyen ancak kendine bakamayacak, günlük aktivitelerini tek başına yapamayacak durumda bakıma muhtaç kişilere, başvuru sonrası ihtiyacı Evde Bakım Hizmetleri Birimi personeli tarafından onaylanan kişilere hizmet vermektir. Bu hizmet kapsamında EVDE BAKIM HİZMETLERİNİ başlattığımız 01.09.2014 tarihinden bu yana 271 başvuru yapılmış olup, komisyonla uygun görülen 132 vatandaşımıza EVDE BAKIM HİZMETİ verilmiş ve verilmeye de devam edilmektedir.

Sosyal Belediyeciliğin her alanında olduğu gibi sağlık ve bakım alanında da vatandaşlarımızın yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz. Ancak burada dikkat ettiğimiz çok önemli bir konu var. Diğer sosyal yardım konularında olduğu gibi burada da hizmetimizi icra ederken, reklâm yapmadan, vatandaşımızı ve yakınlarını incitmeden, bu kutsal vazifenin yerine getirilmesi konusunda azami gayret gösteriyoruz. Isparta Belediyesi olarak bu konulardaki hassasiyetimizi zaten vatandaşımız görmekte ve bizleri takdir ettiklerini hemen her yerde ifade etmektedirler.


Isparta Belediyesi Hizmet Binası, Mimar Sinan Caddesi No:1 | T. + 90 (246) 211 6000 | F. + 90 (246) 212 0869
© 2016 Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü